Zahradník - Zahradnice (Krajinár- Krajinárka)


KÓD OBORU:

Tříleté studium určené pro chlapce i dívky. Krajinář, krajinářka zvládá zakládání a udržování zeleně, úpravu zahrad, parků, práci v okrasných školkách a sklenících, vazby kytic a věnců, pletení z proutí, obsluhu křovinořezů, sekaček na trávu a další zahradní mechanizace, bezplatně získá řidičský průkaz skupiny T (traktor) a B (osobní automobil). V rámci předmětu Myslivost mají možnost získat lovecký lístek.

Obsah vzdělávacího programu


Péče o zeleň

Základem kvalitní zeleně je její dobrý stav a odpovídající podmínky. Znalosti a dovednosti z hlediska péče o zelen žáci získávájí nejen během studia, ale i na odborných stážích.

Obsluha zahradní techniky

Zahradní technika je pro tento obor nezbytná. Žák se proto naučí bezpečné ovládání a údržbu zařízení, jako jsou například sekačky na trávu, křovinořezy a jiné.

Řidičský půkaz sk. B a T

Řidičské oprávnění skupiny B, tedy motorové vozidlo do 3,5 tuny, je dnes základním požadavkem na trhu práce. Pro vybrané obory nabízíme oprávnění skupiny T (traktor).

Informace


Podání přihlášky

Pokud jste se rozhodli pro podání přihlášky právě na naši školu, klikněte na odkaz. Stáhnete tak přihláškový formulář, který po vyplnění zašlete…

Více
Máte další dotazy?

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktů, nebo kontaktového formuláře, který Vám bude znázorněn po kliknutí na odkaz.

Více