Opravář lesnických strojů (Mechanik opravář)


KÓD OBORU:

Tříleté studium určené pro chlapce. Opravář lesnických strojů zvládá údržbu, seřizování a opravy motorových vozidel, traktorů, motorových pil a další lesnické techniky, práci s motorovou pilou, svařování v ochranné atmosféře (CO2), základy svařování plynem a kyslíkem získá řidičské oprávnění skupiny B a C může získat další oprávnění, např. pro práce s motorovou pilou, práci s hydraul. rukou, atd., pomocí diagnostických přístrojů vyhledává a odstraňuje závady na vozidlech, stanovuje postup demontáže a montáže skupin a podskupin motorových vozidel, volí vhodné pracovních pomůcky, nářadí a nástroje při opravách vozidel a strojů, provádí drobné prací na soustruhu a frézce. Škola organizuje zkoušky z myslivosti.

Obsah vzdělávacího programu


Údržba motorových vozidel

Žák se učí techniku motorových vozidel, jejich diagnostiku, obsluhu i servis. Praktická výuka probíhá na výukových strojích jak v prostorách školy, tak v terénu.

Základní práce s motorovou pilou

Žák zvládá odbornou a bezpečnou obsluhu lesní techniky. K tomu je důležité znát i technickou stránku těchto zařízení pro servis a údržbu cenově nákladné techniky.

Řidičský půkaz sk. B a T

Řidičské oprávnění skupiny B, tedy motorové vozidlo do 3,5 tuny, je dnes základním požadavkem na trhu práce. Pro vybrané obory nabízíme oprávnění skupiny T (traktor).

Informace


Podání přihlášky

Pokud jste se rozhodli pro podání přihlášky právě na naši školu, klikněte na odkaz. Stáhnete tak přihláškový formulář, který po vyplnění zašlete…

Více
Máte další dotazy?

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktů, nebo kontaktového formuláře, který Vám bude znázorněn po kliknutí na odkaz.

Více