Obráběč kovů


KÓD OBORU:

Tříleté studium určené pro chlapce. Obraběč kovů umí nastavit, obsluhovat a udržovat základní druhy obráběcích strojů ( soustruh, frézka, bruska, aj.), obsluhuje NC a CNC stroje, kontroluje a měří obrobky, seřizuje běžné pracovní nástroje, získá řidičský průkaz skupiny B (osobní automobil).

Obsah vzdělávacího programu


Obsluha obraběcích strojů

Žák se učí bezpečnou obsluhu a údržbu obráběcích strojů jako je soustruh, frézka, bruska, NC a CNC. Jejich obsluha je v současné době na trhu velmi žádaná.

Kontrola a měření obrobků

Předpokladem v oboru je přesné měření. Proto se žák učí volbu vhodných měřidel, jejich použití, údržbu, kalibraci, odečítání, a orientaci v technických výkresech.

Řidičský půkaz sk. B a T

Řidičské oprávnění skupiny B, tedy motorové vozidlo do 3,5 tuny, je dnes základním požadavkem na trhu práce. Pro vybrané obory nabízíme oprávnění skupiny T (traktor).

Informace


Podání přihlášky

Pokud jste se rozhodli pro podání přihlášky právě na naši školu, klikněte na odkaz. Stáhnete tak přihláškový formulář, který po vyplnění zašlete…

Více
Máte další dotazy?

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktů, nebo kontaktového formuláře, který Vám bude znázorněn po kliknutí na odkaz.

Více