Lesní mechanizátor


KÓD OBORU:

Tříleté studium určené pro chlapce. Mechanizátor lesní výroby zvládá obsluhu a řízení mechanizačních prostředků, základní práce s motorovou pilou, zvláštní způsoby kácení stromů a práce s řetězovou motorovou pilou na vysokozdvižné plošině, získá řidičský průkaz skupiny T a B, zvládá obsluhu křovinořezu, pásového vytahovače, hydraulické ruky, práci v korunách stromů, má možnost získat lovecký lístek v rámci výuky myslivosti.

Obsah vzdělávacího programu


Obsluha mechanických prostředků

Motorová pila je nezbytným doplňkem při práci s dřevinami. Žáci se naučí technické základy pily a její bezpečnou obsluhu, jako je například ostření řetězu a další úkony.

Základní práce s motorovou pilou

Žák zvládá odbornou a bezpečnou obsluhu lesní techniky. K tomu je důležité znát i technickou stránku těchto zařízení pro servis a údržbu cenově nákladné techniky.

Řidičský půkaz sk. B a T

Řidičské oprávnění skupiny B, tedy motorové vozidlo do 3,5 tuny, je dnes základním požadavkem na trhu práce. Pro vybrané obory nabízíme oprávnění skupiny T (traktor).

Informace


Podání přihlášky

Pokud jste se rozhodli pro podání přihlášky právě na naši školu, klikněte na odkaz. Stáhnete tak přihláškový formulář, který po vyplnění zašlete…

Více
Máte další dotazy?

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktů, nebo kontaktového formuláře, který Vám bude znázorněn po kliknutí na odkaz.

Více