Podnikání

KÓD OBORU: 64-41-L/51

Dvouleté denní nástavbové studium (pro absolventy tříletých učebních oborů), vhodné pro dívky i chlapce. Studenti se naučí pro dnešní dobu velmi požadované dovednosti – jak začít podnikat a udržet firmu, jak se uplatnit mezi živnostníky, jak kontrolovat své finance. V rámci oboru si osvojí základy účetnictví pro firmy a podnikatele, všeobecné právní minimum se zaměřením na podnikání, naučí se vytvářet podnikatelské záměry a celkově finanční gramotnosti.

Základny podnikání

V rámci nástavbového studia se žák seznámí se základy obchodního trhu, jeho prvky, analýzou a základními právními znalostmi, nutnými pro chod firmy.

Kontrola financí

Aby byl žák schopen fungovat na trhu, ať už jako fyzická, nebo jako právnická osoba, naučí se základy správy financí, jejich možnosti i rizika.

Základy účetnictví

Žák se naučí základní orientaci v účetnictví na úrovni, ve které bude schopen zvládat ekonomický provoz vlastní fyzické, či právnické osoby.