Opravář lesnických strojů (Mechanik opravář)

Tříleté studium určené pro chlapce. Opravář lesnických strojů zvládá údržbu, seřizování a opravy motorových vozidel, traktorů, motorových pil a další lesnické techniky, práci s motorovou pilou, svařování v ochranné atmosféře (CO2), základy svařování plynem a kyslíkem získá řidičské oprávnění skupiny B a C může získat další oprávnění, např. pro práce s motorovou pilou, práci s hydraul. rukou, atd., pomocí diagnostických přístrojů vyhledává a odstraňuje závady na vozidlech, stanovuje postup demontáže a montáže skupin a podskupin motorových vozidel, volí vhodné pracovních pomůcky, nářadí a nástroje při opravách vozidel a strojů, provádí drobné prací na soustruhu a frézce. Škola organizuje zkoušky z myslivosti.

Údržba motorových vozidel

Žák se učí techniku motorových vozidel, jejich diagnostiku, obsluhu i servis. Praktická výuka probíhá na výukových strojích jak v prostorách školy, tak v terénu.

Základní práce s motorovou pilou

Žák zvládá odbornou a bezpečnou obsluhu lesní techniky. K tomu je důležité znát i technickou stránku těchto zařízení pro servis a údržbu cenově nákladné techniky.