Lesní mechanizátor

Tříleté studium určené pro chlapce. Mechanizátor lesní výroby zvládá obsluhu a řízení mechanizačních prostředků, základní práce s motorovou pilou, zvláštní způsoby kácení stromů a práce s řetězovou motorovou pilou na vysokozdvižné plošině, získá řidičský průkaz skupiny T a B, zvládá obsluhu křovinořezu, pásového vytahovače, hydraulické ruky, práci v korunách stromů, má možnost získat lovecký lístek v rámci výuky myslivosti.

Obsluha mechanických prostředků

Motorová pila je nezbytným doplňkem při práci s dřevinami. Žáci se naučí technické základy pily a její bezpečnou obsluhu, jako je například ostření řetězu a další úkony.

Základní práce s motorovou pilou

Žák zvládá odbornou a bezpečnou obsluhu lesní techniky. K tomu je důležité znát i technickou stránku těchto zařízení pro servis a údržbu cenově nákladné techniky.