Zahradník - Zahradnice (Krajinár- Krajinárka)

Tříleté studium určené pro chlapce i dívky. Krajinář, krajinářka zvládá zakládání a udržování zeleně, úpravu zahrad, parků, práci v okrasných školkách a sklenících, vazby kytic a věnců, pletení z proutí, obsluhu křovinořezů, sekaček na trávu a další zahradní mechanizace, bezplatně získá řidičský průkaz skupiny T (traktor) a B (osobní automobil). V rámci předmětu Myslivost mají možnost získat lovecký lístek.

Péče o zeleň

Základem kvalitní zeleně je její dobrý stav a odpovídající podmínky. Znalosti a dovednosti z hlediska péče o zelen žáci získávájí nejen během studia, ale i na odborných stážích.

Obsluha zahradní techniky

Zahradní technika je pro tento obor nezbytná. Žák se proto naučí bezpečné ovládání a údržbu zařízení, jako jsou například sekačky na trávu, křovinořezy a jiné.