Mechanik opravář motorových vozidel

Tříleté studium určené pro chlapce. Mechanik opravář motorových vozidel zvládá opravy osobních a nákladních automobilů všech typů včetně příslušenství a diagnostiky motorů. Během studia získá bezplatně řidičský průkaz pro osobní a nákladní automobil, dále za výhodnou cenu může získat řídičský průkaz pro motocykl a přívěsy za nákladní automobil (sk. CE). Dále získá bezplatně svářečský průkaz pro svařování v ochranné atmosféře CO2. V nepovinném předmětu myslivost má možnost získat lovecký lístek. Odborný výcvik probíhá ve školních dílnách a na smluvních pracovištích vybavených moderní diagnostickou technikou. Absolventi po studiu nalézají uplatnění v opravnách, autoservisech, v automobilovém průmyslu, dopravě jako řidiči z povolání, pneuservisech, stanicích technické kontroly a měření emisí.

Obsluha mechanických prostředků

Motorová pila je nezbytným doplňkem při práci s dřevinami. Žáci se naučí technické základy pily a její bezpečnou obsluhu, jako je například ostření řetězu a další úkony.

Základní práce s motorovou pilou

Žák zvládá odbornou a bezpečnou obsluhu lesní techniky. K tomu je důležité znát i technickou stránku těchto zařízení pro servis a údržbu cenově nákladné techniky.