Obrázek oboru Obráběč kovů

Obráběč kovů


KÓD OBORU: 23-56-H/01

Tříletý učební obor zakončený závěrečnou zkouškou s výučním listem. Studium je zaměřeno na osvojování si dovedností při používání základních druhů obráběcích strojů, obsluhu a řízení procesu obrábění. Kromě obrábění na klasických obráběcích strojích je součástí výuky i základní výuka moderních technologií strojního obrábění – jako je obsluha a programování CNC strojů.

Co se naučím?

Během studia získám odbornost: k nastavování a obsluze obráběcích strojů (soustruh, frézka, bruska, vrtačka, CNC obráběcí stroje), ke kontrole a měření přesnosti obrobků, k ošetřování běžných pracovních nástrojů, k obsluze a řízení procesu výroby, k samostatnému vyrábění součástí dle výkresové dokumentace, ke správnému a samostatnému čtení výkresové dokumentace.

Kde se uplatním?

Jako absolvent se uplatním ve výrobní činnosti firem zabývajících se obráběním materiálů, zejména kovových, budu kvalifikovaným pracovníkem, který seřizuje a obsluhuje konvenční a číslicově řízené soustružnické obráběcí stroje, provádí práce spojené se strojním obráběním materiálů soustružením, vrtáním, vyvrtáváním, vyhrubováním, vystružováním, řezáním závitů, frézováním, hoblováním, protahováním nebo protlačováním součástí, broušením kovových součástí, dílů strojů a nástrojů.

Co mohu během studia získat navíc?

  • řidičský průkaz skupiny B
  • zkoušky z myslivosti

Informace


Podání přihlášky

Pokud jste se rozhodli pro podání přihlášky právě na naši školu, klikněte na odkaz. Stáhnete tak přihláškový formulář, který po vyplnění zašlete…

Více
Máte další dotazy?

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktů, nebo kontaktového formuláře, který Vám bude znázorněn po kliknutí na odkaz.

Více