Obráběč kovů

Tříleté studium určené pro chlapce. Obraběč kovů umí nastavit, obsluhovat a udržovat základní druhy obráběcích strojů ( soustruh, frézka, bruska, aj.), obsluhuje NC a CNC stroje, kontroluje a měří obrobky, seřizuje běžné pracovní nástroje, získá řidičský průkaz skupiny B (osobní automobil).

Obsluha obraběcích strojů

Žák se učí bezpečnou obsluhu a údržbu obráběcích strojů jako je soustruh, frézka, bruska, NC a CNC. Jejich obsluha je v současné době na trhu velmi žádaná.

Kontrola a měření obrobků

Předpokladem v oboru je přesné měření. Proto se žák učí volbu vhodných měřidel, jejich použití, údržbu, kalibraci, odečítání, a orientaci v technických výkresech.